Розпочато співпрацю з приватними виконавцями

В управлінні комунальної власності проведено конкурс по відбору приватних виконавців на право здійснення примусового виконання виконавчих документів, стягувачем по яких є управління.

Згідно ЗУ «Про виконавче провадження» примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та на приватних виконавців.    

Відповідно до змін, внесених до ЗУ «Про виконавче провадження»  від 02.06.2016 № 1404-VIII, приватні виконавці наділені тими самими повноваженнями щодо вчинення виконавчих дій, що й державні виконавці.

Останні роки державна виконавча служба на жаль працює неефективно,  виселення та стягнення заборгованості з юридичних та фізичних осіб не відбуваються в строки передбаченні ЗУ «Про виконавче провадження», затягуються виконання судових рішень. Внаслідок таких дій, управління неодноразово писало скарги на дії та бездіяльність державних виконавців.

Тому управлінням комунальної власності проведено конкурс по відбору приватних виконавців на право здійснення примусового виконання виконавчих документів, стягувачем по яких є Управління комунальної власності. За результатами конкурсу визнано двох переможців конкурсу приватного виконавця Пиць А. А. та Шелінська Ю.А. та вирішено скерувати на виконання виконавчі документи щодо стягнення з боржників заборгованості в сумі  5 378 735 грн. та виселення з 5 об’єктів нерухомого майна.

Як повідомила керівник управління комунальної власності Інна Свистун:

- Ми подаємо багато позовів про стягнення боргів із недобросовісних платників. Проте, ця величезна, важка робота нашого юридичного відділу штопориться, коли доходить справа до стягнення коштів, по яких ми маємо виграні судові справи. На превеликий жаль, чомусь стягнення цих коштів державними виконавцями не відбувається ефективно. Трапляються випадки, коли державні виконавці просто гублять накази на виселення, які надійшли на виконання у виконавчу службу. Працювати надзвичайно складно. Тому ми прийняли рішення спробувати співпрацю із приватними виконавцями. Ніяких додаткових витрат з нашого боку немає. Натомість, сподіваюсь, будуть в рази кращі результати.

Категорія Конкурси