Зміни у процедурі конкурсного надання об’єкта в оренду

Тепер, у разі перемоги у конкурсі та не підписанні у встановлений термін договору оренди, учасник конкурсу зобов’язується сплатити штраф у трикратному розмірі від запропонованої переможцем орендної плати. Ці зміни спрямовані на те, щоб уникнути нечесних способів при наданні майна конкурсним способом.

Після оголошення комерційного конкурсу, з метою надання в оренду вільних нежитлових приміщень та поступлень заяв для участі у цьому конкурсі, часто траплялись проблемні ситуації. Недобросовісні заявники часто використовували метод подачі кількох заяв з непомірно високими ціновими пропозиціями. Під час проведення конкурсу розкривались конверти, конкурсна комісія визначала переможця з найбільшою запропонованою ціною. Але часто суб’єкт як переможець конкурсу відмовлявся від укладення договору, мотивуючи своєю платіжною неспроможністю.

Згідно з попередніми нормами чинного законодавства (до введення змін), було передбачено, що якщо переможець конкурсу у встановлений термін не підписав договір оренди, тоді договір оренди укладався з учасником, який надав наступні за переможцем найкращі пропозиції. 

На цьому ґрунті виявлялись зловживання і виникала підозра про нечесність таких заявників.

Для уникнення таких ситуацій 23 жовтня 2014 року було прийнято ухвалу № 4018 «Про внесення змін до ухвали міської ради від 07.06.2007 № 897 «Про врегулювання питань оренди майна територіальної громади м. Львова», якою передбачається, що учасник конкурсу зобов’язується, у разі перемоги у конкурсі та не підписанні у встановлений термін договору оренди, сплатити штраф у трикратному розмірі від запропонованої переможцем орендної плати. У разі несплати штрафу у встановлений термін, управління вживає заходи щодо його стягнення у судовому порядку.

Якщо визначений конкурсною комісією переможець конкурсу у встановлений термін не підписав договір оренди, об’єкт вважається таким, що не наданий в оренду (вільний), і підлягає подальшій передачі в оренду на загальних засадах шляхом оголошення повторного конкурсу.

«Така процедура дасть змогу здати в оренду об’єкт за доброю ринковою ціною реально працюючому суб’єкту господарювання. Ми зацікавлені в тому, щоб оренда надавалась суб’єкту, який готовий платити кошти до бюджету, проводити свою діяльність, а не займатися спекуляцією на цьому ґрунті», - зауважила начальник управління комунальної власності ЛМР Інна Свистун.  

Категорія Конкурси